Театральна постановка «На межі»

27 червня в iZone відбулася прем’єра камерної  театральної  постановки «На межі». Це робота режисера Петра Армяновського за п’єсою драматурга Лани Ра. Якщо інші заходи в рамках дискусійної програми інтерпретували поняття кордону в політичному чи культурному аспектах, то тут автор вирішив поставити перед собою та глядачами питання метафізичного характеру. Головний герой – невдаха-архітектор – перебуває на межі життя й смерті. Він зазнав, за його власною оцінкою, поразки на багатьох життєвих фронтах. Тепер перед ним вибір: мотузок  на сволоку чи продовження монотонного, безрадісного існування. У цей момент глибокої екзистенційної кризи до героя приходить його ангел-охоронець – і зовсім не для того, щоби переконати жити далі.

Попри складність теми, автори зуміли поєднати на сцені відчай і гумор, порушити питання, які без сумніву знайомі багатьом, і все це подано в досить незвичному ракурсі. Відповідь, яку в результаті знаходить головний герой, також багатьом видасться несподіваною. За словами самих авторів, вони ставили перед собою завдання не тільки поділитися з глядачами переживаннями, але й надихнути їх на пошук вирішення проблем і нової цінності свого життя. І це не випадково,  адже сьогодні в Україні чимало людей переживають непрості часи, серед них і переселенці, і ветерани.

На сцені грають лише два актори, один із яких непрофесіонал, але їхні діалоги вражають легкістю й динамікою. Авторам також вдалося реалізувати незвичайне сценічне рішення: актори транслюють те, що відбувається  на сцені на екран із жалюзі, взаємодіють із цим імпровізованим четвертим виміром, надаючи додаткової глибини  простору сцени. Цікавими є й мініатюрні декорації, надруковані спеціально для постановки на 3д-принтері. Однак сучасне оформлення тільки підкреслює позачасовість теми: багато хто з нас перебував у своєму житті на межі, а значить, зможе впізнати в головному герої себе.

Коментарі


спецтеми:

теги
(само)цензура архів архів сучасного мистецтва виставка візуальне мистецтво війна гуманітарна політика дискусія документальне кіно жінка в мистецтві книжки колонка креативна економіка критичне мистецтво культура культура й інновації культурна політика культурний менеджмент куратор кіно література малі міста медіа мистецтво місто насилля освіта політика включення практики рівності проекти пропаганда самоорганізація самоцензура свобода соціальне мистецтво сучасне мистецтво фемінізм фестиваль фотографія цензура європейський досвід ідентичності іншування історія історія мистецтва