Театральна постановка «На межі»

27 червня в iZone відбулася прем’єра камерної  театральної  постановки «На межі». Це робота режисера Петра Армяновського за п’єсою драматурга Лани Ра. Якщо інші заходи в рамках дискусійної програми інтерпретували поняття кордону в політичному чи культурному аспектах, то тут автор вирішив поставити перед собою та глядачами питання метафізичного характеру. Головний герой – невдаха-архітектор – перебуває на межі життя й смерті. Він зазнав, за його власною оцінкою, поразки на багатьох життєвих фронтах. Тепер перед ним вибір: мотузок  на сволоку чи продовження монотонного, безрадісного існування. У цей момент глибокої екзистенційної кризи до героя приходить його ангел-охоронець – і зовсім не для того, щоби переконати жити далі.

Попри складність теми, автори зуміли поєднати на сцені відчай і гумор, порушити питання, які без сумніву знайомі багатьом, і все це подано в досить незвичному ракурсі. Відповідь, яку в результаті знаходить головний герой, також багатьом видасться несподіваною. За словами самих авторів, вони ставили перед собою завдання не тільки поділитися з глядачами переживаннями, але й надихнути їх на пошук вирішення проблем і нової цінності свого життя. І це не випадково,  адже сьогодні в Україні чимало людей переживають непрості часи, серед них і переселенці, і ветерани.

На сцені грають лише два актори, один із яких непрофесіонал, але їхні діалоги вражають легкістю й динамікою. Авторам також вдалося реалізувати незвичайне сценічне рішення: актори транслюють те, що відбувається  на сцені на екран із жалюзі, взаємодіють із цим імпровізованим четвертим виміром, надаючи додаткової глибини  простору сцени. Цікавими є й мініатюрні декорації, надруковані спеціально для постановки на 3д-принтері. Однак сучасне оформлення тільки підкреслює позачасовість теми: багато хто з нас перебував у своєму житті на межі, а значить, зможе впізнати в головному герої себе.

Коментарі


спецтеми: