Конкурс арт-критиків “Межі та території мистецтва”

Stedley Art Foundation оголошує IV Мистецтвознавчий конкурс для арт-критиків  Межі та території мистецтва”.

Територія мистецтва – це передусім територія уяви, де можна говорити про альтернативне минуле та сьогодення, а можна вигадувати, конструювати сценарії майбутнього. Художники здатні створювати «території» для обговорення та оприявнювати неочевидні на перший погляд проблеми. Пропонувати найхимерніші варіанти їхнього вирішення, не обмежуючи себе ані в методах, ані в засобах. Оголошуючи тему “Межі та територіі мистецтва”, ми пропонуємо учасникам Конкурсу поміркувати про межі мистецтва та цілком реальні кордони, які воно здатне осмислити. Подумати про часові, територіальні чинники – території, що існують в реальності, а також ті, що виникають у колективній уяві в результаті інформаційних війн. Про критерії мистецтва. Як мистецтво може працювати з реальними та уявними кордонами, як територія мистецтва може створювати евристичні сценарії для розвитку наявних територій. Де проходить межа між художником і громадянином.

Мета конкурсу – ввести в орбіту  сучасної арт-критики нові імена, налагодити  комунікацію між молодими критиками й авторитетними виданнями та інтернет-ресурсами.

Вікдо 30 років

Завдання конкурсу – есей в рамках оголошеної теми  обсягом до 10 сторінок друкованого  тексту.

Роботи на конкурс слід подати до 20 серпня 2015 року  координаторці конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com

На І етапі експерти відбирають  десять  найкращих текстів. 19-20 вересня провідні редактори профільних медіа та арт-критики  проведуть два дні майстер-класів  з десятьма фіналістами конкурсу.

На ІІ етапі фіналісти допрацьовують свої тексти з урахуванням набутих знань і практичних порад,  і подають остаточний варіант конкурсної роботи до 15 жовтня.

Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України.

*Роботи подаються експертам і членам журі у закодованому вигляді.

Усю загальну інформацію щодо  конкурсу, а також Умови ІV Мистецтвознавчого Конкурсу читайте на сайті Stedley Art Foundation, оперативна інформація – на сторінці в Facebook.

Члени журі

Ольга Балашова, критикиня, мистецтвознавець, викладачка НАОМА

Оксана Баршинова, історик мистецтва, кураторка, завідувачка відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ

Катерина Ботанова, незалежна кураторка, культурна критикиня й аналітик, співкураторка фестивалю CULTURESCAPES, Швейцарія, членкиня робочої групи Платформи стратегічних ініціатив Культура-2025″

Борис Гриньов, академік Національної академії наук України, колекціонер

Валентина Клименко, журналістка,  мистецтвознавиця, кураторка Мистецтвознавчого Конкурсу

Катерина Стукалова, критикиня, мистецтвознавець

Нагороди

І місце – музейна поїздка в Італію, публікація  в онлайн-журналі Korydor, журналі Art Ukraine чи Biruchiy.

ІІ місце – 5000 грн, публікація  в онлайн-журналі Korydor або журналі Art Ukraine.

ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн від видавництва «Родовід», публікація у журналі Art Ukraine або  онлайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy.

* Організатори, партнери чи члени журі можуть надавати заохочувальні нагороди (при погодженні з оркомітетом);

 

Коментарі


спецтеми:

теги
(само)цензура архів архів сучасного мистецтва виставка візуальне мистецтво війна гуманітарна політика дискусія документальне кіно жінка в мистецтві книжки колонка креативна економіка критичне мистецтво культура культура й інновації культурна політика культурний менеджмент куратор кіно література малі міста медіа мистецтво місто насилля освіта політика включення практики рівності проекти пропаганда самоорганізація самоцензура свобода соціальне мистецтво сучасне мистецтво фемінізм фестиваль фотографія цензура європейський досвід ідентичності іншування історія історія мистецтва