Полемічний запал української критики найпомітніший у так званих «нових медіа», або, якщо коротко та чесно, найбільш яскраві та безстрашні дискусії – у коментарях Фейсбуку. Вони емоційні, не потребують тривалої підготовки, а вимагають лише блискавичної риторичної реакції на репліку опонента. (Написати…

552

Феміністки, агов!

АЛЕКСАНДР СОЛОВЬЕВ впервые публикует текст 1989 года, где беседует с украинскими художниками об их взглядах на творчество
726

«Украинская женьшеневая»

НАТАЛИЯ СЕРЕБРЯКОВА посмотрела британскую трагикомедию «Горит, горит, горит» и размышляет о том, что у нее общего с произведением Керуака, и почему все зрительские симпатии Одесского кинофестиваля достались именно ей.
324

Гори, гори ясно

ОКСАНА БУЛГАКОВА рассказывает о том, как менялась телесная выразительность немого кино, почему физическое уродство временами считалось эротичным, и что общего у Довженко и немецких экспрессионистов.
1106

Оксана Булгакова: «Женское лицо и тело в советском кино»

АННА ПТАК, кураторка проекту Blue Box, розповідає про особливості партисипативного мистецтва й проектів, які змінюють своє значення разом із контекстом.
328

Blue Box: Синекдохи східноєвропейського досвіду

КСЕНІЯ УТЄВСЬКА – про головний міф і бренд українського мистецтва перебудови.
930

Трансавангард

ВОЛОДИМИР СКЛОКІН і ОЛЕКСІЙ БРАТОЧКІН – про роль публічних істориків, трепетне ставлення до радянського минулого й заборонену пам'ять.
466

Що ми пам’ятаємо: публічна історія в Україні та Білорусі

KORYDOR публікує текст Євгенії Нестерович, який посів І місце на V Мистецтвознавчому конкурсі для арт-критиків.
944

Примирення з болем: «Рани» Юрка Вовкогона

МАРИНА УСМАНОВА размышляет о репрессивной политике украинского государства по отношению к трансгендерным людям и стереотипы, которые делают нас безжалостными и близорукими.
1635

Почему они умирают?

Депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні законопроект про протидію домашньому насильству та вилучили звідти поняття «гендер» та «сексуальна орієнтація». KORYDOR цінує діалог і відповідає на типові питання та зауваження українських чиновників, що стосуються українських традиційних цінностей.
912

Слово на букву «Г»

ВІКТОРІЯ БАВИКІНА розмірковує, як формується наша пам’ять про радянські часи на прикладі харківського проекту «Квартира Міллер».
541

Згадати не можна забути

ІНГА ПИЛИПЧУК побувала на Лейпцизькому фестивалі й пише про те, як українська тема стає актуальною в документальному кіно.
422

Українська тема на Dok Leipzig

Завантажити ще

спецтеми: